Roshe Nike on Sale Adidas Outlet UK shop New Balance 996 Review adidas nmd runner for sale adidas Ultra Boost Foot Locker mens air jordan shoes eBay Aliexpress Cheap Stephen Curry Sneakers Official Cheap Stephen Curry Shoes Kobe Bryant 11 Shoes Cheap Nike Air Max 2017 Kids Outlet UK Outlet adidas zx10000 shoes buy cheap lebron james shoes online adidas yeezy ultra boost shoes Adidas Stan Smith Sale Foot Locker air jordan shoes on sale eBay cheap Ray Ban Sunglasses cheap adidas climacool shoes stan smith sneakers for women adidas springblade pro shoes wholesale Lebron James 13
cheap nfl jerseys china cheap nfl jerseys free shipping wholesale nfl jerseys china wholesale jerseys from china cheap nfl jerseys free shipping cheap nfl jerseys for sale cheap jerseys free shipping wholesale nfl jerseys from china cheap nfl jerseys sale cheap nike nfl jerseys china wholesale jerseys free shipping cheap nfl jerseys wholesale wholesale nfl jerseys online cheap nfl jerseys wholesale china jerseys wholesale cheap coach handbags outlet authentic designer handbags cheap coach handbags outlet cheap coach purses outlet discount coach bags coach bags sale coach purse outlet cheap real coach purses coach handbags sale online coach purse outlet michael kors outlet online store cheap michael kors bags cheap michael kors purse michael kors factory outlet online cheap michael kors handbags cheap michael kors purses michael kors bags outlet online cheap michael kors purse michael kors handbags discount
ŞENLİK SÜRESİNCE:

 

Sevgi diyarı Gölbaşı’nın doğa, tarih, sanat ve kültürel değerlerinin tanıtımı için şenlik alanında bulunan;

SEVGİ ÇİÇEĞİ SOKAĞI

 

       Sevgi Çiçeği tabloları ve fotoğrafları.

       Kadıköy Halk Eğitim Merkezi Seramik Öğretmeni Ayla Ege’nin “Sevgi Çiçekleri Ölmesin” isimli seramik sergisi.

 

Anadolu’nun farklı yöresel güzelliklerini bir arada buluşturan;

KÜLTÜR SOKAĞI

 

Hemşehri Dernekleri:

       Çankırılılar, Artvinliler, Gümüşhaneliler, Bayburtlular, Haymanalılar, Kırşehirliler, Yozgatlılar, Subaşılılar, Selametliler, Velihimmetliler, Çimşitliler, Kafkaslar, Gökler Köyü Derneği.

 

Sivil Toplum Örgütleri - Kurumlar:

       Genç Avcılar Derneği, TEMA, Tüketiciler Derneği, Kırım Türkleri Derneği, Muhtarlar Derneği, Tulumtaş Muhtarlığı, Karşıyaka Mahallesi Muhtarlığı, SGK Gölbaşı Sosyal Güvenlik Merkezi, T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tabiat  Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü, Geri Dönüşümcüler Federasyonu, İzcilik ve Gençlik Spor Kulübü.

 

Yöresel Ürün ve Gıdalar:

       Çorumlu Satı Kadının Yeri, Çiğ Köfte, Osmanlı Macunu, Osmanlı Şerbeti, Antakya Künefesi, Yöresel Antep Ürünleri.

 

Taşın sanata dönüşmüş hali;

ANDEZİT SOKAĞI

 

Ankara’nın üretim merkezi haline gelen Gölbaşı’nda andezit taşının işlenerek mezar taşı, çeşme, duvar kaplaması, yer döşemesi, çeşitli aksesuarlardan oluşan el emeği göz nuru yontulmuş ve işlenmiş ürünler;

       Gölbaşı Andezitçiler Birliği Derneği

       Dekortaş El İşlemeleri

       Lale Taş İşletmeciliği

       Akabe Andezit Limited Şirketi

       Altıntaş Madencilik Limited Şirketi

 

Türkiye’nin marka kenti Gölbaşı;

TURİZM SOKAĞI

 

       Kültür Turizmi

       Doğa Turizmi

       Spor Turizmi

       Gençlik Turizmi

 

 

 

Hayallerin gerçeğe dönüştüğü kent Gölbaşı;

SANAT SOKAĞI

 

       Mogan Sanat Gurubu resim sergisi

Mogan Gölü canlı performans yağlı boya/sulu boya resim çalışmaları

       Mogan Bıçak

       Mogan Çömlek El Sanatları

       Hat Sanatı

       Kumlama Sanatı

       Çorum Hitit El Sanatları Ürünleri

       Cam Üfleme

       Antikacılar

       Ebru Sanatı

       Tesbihci Yavuz Bülbül

 

 

Saat 14.00’den itibaren 7’den 70’e herkesin kendini bulacağı yarışmalar, strateji ve taktik oyunlarının yanı sıra halkımızın katılımlarıyla Sanat Sokağında “Benim Sevgi Çiçeğim” seramik çalışması yapılacaktır.

 

 

 

 

9. ULUSLARARASI GÖLBAŞI GÖLLER, ANDEZİT VE SEVGİ ÇİÇEĞİ ŞENLİĞİ

 

 

22.06.2012 CUMA / 1. GÜN:

 

 

 

 

16:00     Protokol Açılışı,                                                                      Yer: Mevlana Parkı       

       Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı

       Protokol Konuşmaları

       Ankara Seğmen Kulübü Gösterisi

 

 

16:45     Şenlik Korteji                                                                      Yer: Mevlana Parkı’ndan başlayarak; Cumhuriyet Cad.

Cemal Gürsel Cad. Alt Geçit, Hükümet ve Şehit Ali Gaffar      Okkan Caddelerinden Atatürk Sahil Parkı ,Şenlik Alanı

 

 

Mehteran, Polis Bandosu, İzcilik Kulübü, Sporcular, Hemşehri Dernekleri, Gölbaşı İlçe Milli Eğitim Okulları, Bayburt Halk Oyunları Ekibi, Ankara Seğmenler Kulübü Seğmen Ekibi, Atılım Üniversitesi Bisiklet Topluluğu, Gölbaşı Belediyesi faaliyetleri katılımcıları, Muhtarlar, Değerli Gölbaşı Halkı

 

 

17:30      Kanal Parkı Açılışı                                                      Yer: Karşıyaka Mah. Halciler Süpermarket Karşısı

 

                                                                                                                               

18.00     Gölbaşı Şenlik Stantları Açılışı                                    Yer: Atatürk Sahil Parkı

 Şenlik ile birlikte ortaya çıkan Gölbaşı eser ve yetenekleri;

 

17:00     Mogan Safari Fotoğraf Yarışması Sergisi    (şenlik süresince)

                          Yer: Mehmet Akif Ersoy Kongre ve Kültür Merkezi

18:30     Türk Halk Müziği Amatör Ses Yarışması Finali

 

 

Beyaz Sahne Program Akışı:

 

17:00     Gümüşhane Folklor Ekibi

17:30     Grup Sığınak Konseri

18:00     Hüseyin AŞKIN Konseri Gölbaşı Yerel Sanatçı

18:30     Ufuk ELUMAN Konseri Gölbaşı Yerel Sanatçı

19:00     Zafer TEKGÜMÜŞ  Artvin Yerel Sanatçı

20:00     Bedirhan KOMAN  Bayburtlu Yerel Sanatçı

 

20: 30    Aşıklar Şöleni “Aşıklık Geleneği’’

 Konuşmacı: Doç. Dr. Oğuzhan AYDIN: Aşık Kul Nuri, Aşık Zeki Erdali

 Aşık Selahattin Kazanoğlu, Çorumlu Aşık Halil Demiral, Aşık Şahtuni

               

 

21:00     MUSTAFA YILDIZDOĞAN KONSERİ                           Yer: Büyük  Sahne

 

 

 

23.06.2012 CUMARTESİ / 2. GÜN

 


Beyaz Sahne Program Akışı

 

15:00     Ankara Üniversitesi - Kırklareli Yöresi Halk Oyunları Ekibi

15:30     Ayhan SOYLU Konseri Gölbaşı Yerel Sanatçı

16:30     Ferhat AŞKIN  Konseri Gölbaşı  Yerel Sanatçı

17:00     Hakan GÜNEYLİ Konseri Gölbaşı Yerel Sanatçı

17:30     Grup Sambarro Perküsyon Show

18:30     THM Ses Yarışmasında derece alan katılımcıların konseri

19:00     Samyeli Müzik Topluluğu

 

Model Uçak Gösteri ve Yarışları

                                                                                                                          Yer: Yavrucak Çayırı                                     

13:00     RC- SPORTS  Model Uçak Serbest Uçuş Gösterileri

15:00     Sabit Uçan Balon Patlatma Yarışı

16:00     Uçan Balon Patlatma Yarışı

                                                        

 

Şenliğimize adını veren, Gölbaşı’nın değerleri sevgi çiçeği, andezit taşı ve göllerinin konu edildiği;

 

 PANELLER:

 

Gölbaşı’nın doğal zenginliklerinin değerlendirilmesi Gölbaşı Mogan Gölü, Andezit Taşı ve Gölbaşı Sevgi Çiçeği

 

Panel 1. Oturum

 

Saat:12:30-14:30                                                                        Yer: Mehmet Akif Ersoy Kongre ve Kültür  Merkezi

                                                                                                                                               

Panel 2.Oturum   

                                                                                                                              

Saat: 17:00-18:30                                                                      Yer:  Andezit Taş Fabrikaları Sahası

                                                                                                            (Yurtbey, Gölbaşı/ANKARA)

 

19:30 Türk Yıldızları                                                                   Yer: Mogan Parkı

                                        

                                                                                                                                                                                                               

20:00 Kırşehirli Abdallar Topluluğu                                             Yer: Büyük Sahne       

20:30 Kırım Halk Dansları Topluluğu

 

 

 

21:00 MUSTAFA CECELİ KONSERİ                                          Yer: Büyük Sahne

                                                                                                                                                                                           

 

 

24.06.2012  PAZAR  / 3.GÜN

 

    

YARIŞMALAR

 

 

06:00 Balık Tutma Yarışması                                          Yer: Atatürk Sahil Parkı

 

08:30 Master Koşusu                                                                       Başlangıç            :  Vilayetler Evi sahil yürüyüş yolu

Bitiş                      : Şenlik alanı

 

09:00 Halk Koşusu                                                                           Başlangıç            : Kaymakamlık Binası Önü

Bitiş                      : Şenlik alanı

 

10:00 Bisiklet Şenliği                                                                       Başlangıç            : Atatürk Sahil Parkı

              Bitiş        : Eymir Gölü

 

12:00 Yüzme Şenliği                                                                        Başlangıç           : Mehmet Akif Ersoy Kültür

                                                                                                                                                Merkezi hizasındaki taş iskele

Bitiş: Atatürk Sahil Parkı Mogan Aile Çay Bahçesi

 

13:00 RC- Sports Model Tekne Yarışması                                   Yer: Atatürk Sahil Parkı

 

14:00 Serbest Model Tekne Gösterisi                                          Yer: Atatürk Sahil Parkı

 

14:00 Gölbaşı Belediyesi Yelken Yarışı                                    Yer: Mogan Yelken İskelesi

 

15:00 Baklava ve Höşmerim Yarışması                                       Yer: Mogan Salıncak Cafe

       (Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi Altı)

15:00 Model Arabalarla Halat Çekme Yarışı                               Yer: Atatürk Sahil Parkı

 

15:00 Anakara Model Uçak Kulübü Yarışması                           Yer: Yavrucak Köyü

 

16:00 Model Araba Zamana Karşı Sürat Yarışı                                          Yer: Atatürk Sahil Parkı

 

16:00 Halat Çekme Turnuvası                                                       Yer: Atatürk Sahil Parkı

 

17:00 Model Deniz Uçağı Gösterisi                              Yer: Atatürk Sahil Parkı

 

 

Beyaz Sahne Program Akışı

 

14:30   Etimesgut Belediyesi Trabzon Yöresi Kız-Erkek Ekibi

15:00   Hikmet ZEYBEK Konseri Gölbaşı Yerel Sanatçı

16:00   Erdoğan TAŞPINAR Konseri Gölbaşı Yerel Sanatçı

16:30   Ekrem KARA Konseri Gölbaşı Yerel Sanatçı

17:00   Ahmet LATİF Konseri Gölbaşı Yerel Sanatçı

17:30   Darbuka  Show

18:00   Samyeli Müzik Topluluğu

18:30   Arjantin Tango Dans Show

 

 

20:00   Sinsin Seyirlik Oyunu                                                Yer: Büyük Sahne

20:40   Şenlik Yarışmaları Ödül Töreni                    

 

21:00   SİBEL CAN KONSERİ                                             Yer: Büyük Sahne